Vinn en tur til Europa med fylket!

Er du nysgjerrig på å lære mer om ungdomsarbeid og hvordan fritidsklubber drives i Tyskland, Østerrike eller Sveits?

Nå har du muligheten til å ta med deg fylkesstyret ditt, eller ungdomsarbeidere i fylket på en skreddersydd tur til ett av disse stedene!

Med støtte fra Erasmus+ ungdom lyser vi nå ut tre ulike studieturer øremerket fylkesleddene:

  • Én teambuilding- og studietur for et fylkesstyre, med plass til både ungdommer og voksne i styret
  • To studieturer for ungdomsarbeidere fra medlemsklubber i fylkesleddet

På studieturene vil dere gjennom Ungdom og Fritids samarbeidsorganisasjoner få møte ungdomsarbeidere og høre om deres arbeidshverdag.

Disse studieturene er en unik mulighet til å bygge nettverk, lære av andre og utforske hvordan internasjonalt samarbeid kan styrke ungdomsarbeidet lokalt.

Fortsatt ikke helt overbevist? Se hvordan det gikk da Fritid Færder dro til Island:

Søknad, gjennomføring og etterarbeid Europatur

Det er fylkesstyret som sender inn søknaden på vegne av fylket.

Er du ungdomsarbeider i en medlemsklubb eller engasjert i fylkesleddet? Ta kontakt med fylkesstyret ditt og oppfordre dem til å søke. Oversikt over alle fylkesleddene finner du HER

Søknadsfrist: 6. desember
Vinnerne annonseres i midten av desember

Alt som trengs for å søke er at én i fylkesstyret fyller ut typeformskjema som ligger vedlagt.

Dere må svare på to enkle spørsmål som vi kommer til å ta utgangspunkt i når vi skal plukke ut tre heldige fylker:

  • Hva er motivasjonen deres for å dra på studietur med fylkesstyret?
  • Hvordan planlegger dere å rekruttere deltakerne til turen?

Teambuilding- og studietur til Tyskland

19.-23. mai 2027

  • Opptil 15 medlemmer fra ett fylkesstyre kan delta
  • For både ungdommer og voksne i fylkesstyret
  • Besøk hos Ungdom og Fritids partnerorganisasjon BAG OKJA
  • Fokus på teambuilding, organisasjonsutvikling og erfaringsutveksling

Ungdom og Fritid utarbeider programmet og gjennomfører turen i samarbeid med det aktuelle fylkesstyret.

Studietur til Wien, Østerrike

11.-15. mai 2027

  • Opptil 35 voksne ungdomsarbeidere fra fylket kan delta
  • Besøk hos Ungdom og Fritids partnerorganisasjon Boja
  • Lær mer om ungdomsarbeid og ungdomspolitikk i Østerrike
  • Ungdom og Fritid utarbeider programmet og gjennomfører turen

Fylkesleddet er ansvarlig for å rekruttere deltakere fra medlemsklubbene i samarbeid med organisasjonsrådgiver i Ungdom og Fritid.

Studietur til Bern, Sveits

2.-6. juni 2027

  • Opptil 35 voksne ungdomsarbeidere fra fylket kan delta
  • Besøk hos Ungdom og Fritids partnerorganisasjon DOJ
  • Få innblikk i hvordan ungdomsarbeid organiseres og drives i Sveits
  • Ungdom og Fritid utarbeider programmet og gjennomfører turen

Fylkesleddet er ansvarlig for å rekruttere deltakere fra medlemsklubbene i samarbeid med organisasjonsrådgiver i Ungdom og Fritid.

  • Studieturene skal dokumenteres slik at innholdet kan deles i Ungdom og Fritid sine sosiale medier.
  • Alle deltakere på turen må svare på et kort digitalt evalueringsskjema
  • Alle deltakere må signere en signaturliste med navn, epost, fødselsdato og datoer man har deltatt på studietur
  • På hver studietur vil en eller flere fra sekretariatet i Ungdom og Fritid delta og ha ansvaret for budsjettet og utlegg på turen

 

Fyll ut søknadsskjema

Sist oppdatert 16.10.2026