Landskonferansen 2025 Mandag 10. november: Inspirasjonsvandring i Fredrikstad sentrum

18.00 – 20.00 Inspirasjonsvandring i Fredrikstad sentrum 🚶✨

Format: Guidet tur i Fredrikstad sentrum

Beskrivelse

Vil du oppdage hva Fredrikstad byr på av ungdomstilbud midt i sentrum? Bli med på en guidet tur gjennom byens levende møteplasser – ledet av en av de engasjerte ansatte fra Fritid i Fredrikstad.

På turen besøker vi både kommunale arenaer og aktører fra sivilsamfunnet som skaper rom for ungdom. Underveis får du møte folk som gjør en forskjell – og kanskje hente litt inspirasjon til eget arbeid.

🎮 På Biblioteket hører du om LOFTET, hvor det hver tirsdag er gaming og toast.

🎤 Og på St. Croix-huset møter vi unge arrangører som både lager ukentlige eventer og står bak UKM. Vi vil også få et innblikk fritidstilbudet på huset, som blant annet inkluderer Ung Scene.

💪 Vi skal ha en Demokrati fitness-økt, basert på metodikken fra We Do Democracy. Her trener vi demokratimuskler i praksis.

Oppmøte: kl. 17.50 utenfor Egon. Se etter inspirasjonsvandringsverten med ditt gruppenummer. Vandringen starter kl. 18.00 – bli med!

Foto av: Thomas M. Hansen

6.10.2025