Kurspåmelding – Landskonferansen 2020

NB! Alle kurs er fullbooket – Kursene vil foregå på Zoom. Alle påmeldte vil få tilsendt møtelink på registrert e-post i forkant av møtet.


Kursoversikt:

Kræsjkurs: Kultur som metode i barne- og ungdomsarbeid
Onsdag 11. november – kl. 12.00 – 15.00

Tom Andre Kristensen var tidligere ansatt ved Samsen Kulturhus og har nå blitt del av UKM-teamet! I dette kurset vil Tom Andreas gi deg gode tips for hvordan du kan drive godt kulturarbeid i fritidsklubber, og andre åpne møteplasser for ungdom. OBS! Kurset krever påmelding, og har 30 plasser.


Kræsjkurs: Medvirkningens kraft
Tirsdag 17. november – kl. 12.00 – 15.00

Medvirkning og samskaping er en sentral forutsetning for barn og unges deltakelse i demokratiet. Hvordan kan vi som jobber med barn og ungdom legge best mulig til rette for demokratisk bygging?  OBS! Kurset krever påmelding og har 30 plasser.

Kræsjkurs: Praktisk bruk av kvalitetskriteriene
Torsdag 19. november – kl. 12.00 – 15.00

I 2018 utviklet Ungdom og Fritid og Fagforbundet «kvalitetskriterier for fritidsklubber og ungdomshus». Lurer du på hvordan du kan løfte de ut av skuffen og bruke de til å drive skikkelig kvalitetsutvikling. Bli med på kurset hvor vi gir noen tips og drøfter hvordan dette verktøyet best kan brukes. OBS! Kurset krever påmelding og har 30 plasser

23.10.2020

Sist oppdatert 04.11.2020